کاربرد های باورنکردنی قهوه

کاربرد های باورنکردنی قهوه

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از قهوه استفاده می کنند، نوشیدنی گرم و مطبوعی که اغلب افراد جامعه آن را به هر نوشیدنی دیگری ترجیح می‌دهند اما نکته جالب در مورد قهوه این است که این نوشیدنی محبوب کاربرد‌های دیگری نیز داد که بیشتر آنها با آشپزی هیچگونه ارتباطی ندارد.

۱. خوشبو کننده دست

از قهوه برای از بین بردن بوی نامطبوع سیر و پیاز از روی پوست استفاده می شود، به طوریکه این ماده خوشبو را به صورت دورانی روی پوست دست حرکت داده و پس از چند دقیقه دست ها را با آب شست و شو دهید .

۲. ماسک صورت

پودر قهوه به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان سلول‌هایِ مرده پوست را از بین می‌برد و اثرات ضد چروک بسیاری دارد و می توانید ماسک های ضد چین و چروک صورتی را با آن تهیه و استفاده کنید.

روش تهیه: یک قاشق چایخوری جوش شیرین، مقداری پودر قهوه و کمی آب را خوب مخلوط کنید. خمیر حاصل را روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه آن را شست و شو دهید و بلافاصله پس از آن از کرم مرطوب‌کننده برای لطافت پوست صورت استفاده کنید.

12943839 579 کاربرد های باورنکردنی قهوه

۳. خوشبوکننده یخچال

قهوه علاوه بر خاصیت های فراوان بوی نامطبوع یخچال را نیز از بین می‌برد، به طوریکه مقداری قهوه را در یخچال و در قسمت ها و بخش هایی از یخچال که بو‌های تند وجود دارد این ماده می تواند بوها را به سرعت به خود جذب و مشکلات را برطرف کند.

۴. از بین بردن کک بدن حیوانات 

قهوه به دلیل بوی قوی و خاص خود به عنوان یک روش درمانی خانگی برای حذف کک از بدن سگ استفاده شود.

۵. درمان مو

کافئین یک درمان عالی برای مقابله با ریزش مو است، بنابراین قهوه که دارای مقادیر بسیاری از کافئین است نیز می تواند باعث رویش، رشد مجدد و براق شدن موها شود.

روش تهیه: مقداری قهوه دم کرده و پس از خنک شدن آن را روی ریشه های مو‌ها با فرچه بمالید، سپس پوست سر را با حرکات دورانی ماساژ دهید و بگذارید این ماسک حدود ۲۰ دقیقه روی پوست سر باقی بماند و  بعد با آب بشویید؛ این کار را هفته‌ای یک بار انجام دهید.

12943841 503 کاربرد های باورنکردنی قهوه

۶. دافع گربه

قهوه گزینه مناسبی برای دور کردن گربه از محیط های مسکونی است زیرا گربه‌ها طاقت بوی شدید قهوه را ندارند، کافی است مقداری قهوه مخلوط با پوست مرکبات را در قسمت‌هایی از باغچه‌تان بگذارید تا ببینید گربه‌ها چگونه از آن محل دور خواهند شد.

۷. لایه بردار

قهوه یک لایه‌بردار طبیعی عالی است که به از بین بردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کند،‌ می‌توانید با ترکیب قهوه آسیاب شده و مقداری روغن زیتون، ماسک لایه بردار خودتان را تهیه کنید و بر روی پوست صورت استفاده کنید.

۸. خوشبو کننده هوا

اگر خوشبوکننده‌های شیمیایی شما را آزار می دهد، استفاده از قهوه به عنوان خوشبو کننده طبیعی هوا بهترین گزینه برای شما خواهد بود، خیلی ساده مقداری قهوه استفاده شده خشک را در گوشه‌ای از فضا قرار بدهید تا تاثیر آن را در محیط خانه احساس کنید.

۹. جلادهنده وسایل چوبی

قهوه استفاده شده را خنک کرده و با استفاده از یک پارچه تمیز روی سطح میز و وسایل چوبی مورد نظرتان را تمیز کرده این کار نه تنها باعث براق شدن مبلمان، بلکه باعث خوشبو شدن فضای محیط خانه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *