روز جهانی قهوه چه روزیه؟

روز جهانی قهوه

روز جهانی قهوه چه روزیه؟

مبدا نام‌گذاری روز جهانی قهوه مشخص نیست. با این‌حال سال‌هاست کافه‌ها و کسب‌وکارهای قهوه در بسیاری از کشورهای دنیا در روز ملی یا جهانی قهوه برای پاس‌داشت این نوشیدنی، قهوه رایگان سرو می‌کنند، کارت‌های تبریک روز قهوه هدیه می‌دهند و هرطور شده بهانه‌ای دست‌وپا می‌کنند برای پرداختن به نوشیدنی‌ای که بهانه‌ای‌ست برای جمع شدن آدم‌ها دور هم.

با آن‌که سازمان جهانی قهوه (ICO) و انجمن قهوه تخصصی (SCA) روز جهانی قهوه را اول اکتبر اعلام کرده‌اند، با این‌حال همچنان در خیلی از کشورها مانند آمریکا، مکزیک، استرالیا، انگلیس، اتیوپی، هند، مالزی و اندونزی از سال‌ها پیش روز ۲۹ سپتامبر به‌عنوان روز جهانی قهوه به رسمیت شناخته می‌شود و به‌نظر می‌رسد «۲۹ سپتامبر» از «اول اکتبر» باسابقه‌تر است.

اولین بار در سال ۲۰۱۵ بود که سازمان جهانی قهوه اول اکتبر را به‌عنوان روز جهانی قهوه به رسمیت شناخت و در اکسپوی میلان همان سال این موضوع اعلام شد.

پیش از این آلمان، سری‌لانکا و ژاپن روز اول اکتبر را به‌عنوان روز جهانی قهوه جشن می‌گرفتند.

در وب‌سایت internationalcoffeeday.org آمده:

خیلی از کشورها در سراسر دنیا روز ملی قهوه خودشان را در طول سال جشن می‌گیرند. در برزیل این بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی قهوه دنیا روز قهوه ۲۴ مه است. آمریکا – بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ی قهوه – روز قهوه را ۲۹ سپتامبر اعلام کرده. هرچند هر روز بهترین روز است برای پاس‌داشت نوشیدنی داغ موردعلاقه‌مان. با این وجود به‌منظور یک‌پارچه‌سازی، کشورهای عضو سازمان جهانی قهوه روز اول اکتبر را به‌عنوان روز جهانی قهوه اعلام کرده‌اند. 

این تاریخ‌ها و عددها ولی برای همه‌ی ما قهوه‌دوستان بهانه‌ست. اگر به ما باشد – که هست – هر روز برای ما روز پاس‌داشت قهوه است. 

قهوه گانودرما چیست ؟

قهوه گانودرما چیست ؟

قهوه گانودرما نوشیدنی سالم با عصاره قارچ قرمز و دانه های قهوه بو داده است .
طرز تهیه اسموتی خوش مزه  با مخلوط کن سیدو

طرز تهیه اسموتی خوش مزه با مخلوط کن سیدو

اگر از چگونگی تهیه اسموتی ها آگاهی دقیقی ندارید، می توانید این مطلب را قدم به قدم دنبال کنید. در اینجا یاد می گیرید که چگونه اسموتی ساده را با مخلوط کن سیدو تهیه کنید.
راهنمای آسیاب کردن قهوه

راهنمای آسیاب کردن قهوه

چگونه و چه مقدار قهوه ام را آسیاب کنم؟ با چه ابزاری این کار را انجام دهم؟ یک کافی لاور زمانی در دم آوری قهوه ناموفق است که از میزان آسیا کردن آن بی خبر باشد! یک قهوه خوب نیازمند آسیاب کردن درست و دقیق است.
coffee-time-500

5 ساعت قبل از خواب قهوه ننوشید

بیش از یک سوم مردم جهان قهوه را دوست دارند و مصرف می کنند. 5 ساعت قبل از خواب قهوه ننوشید، 10 صبح تا 12 ظهر بهترین زمان نوشیدن قهوه
مخلوط کن سیدو

چرا مخلوط کن سیدو؟

مخلوط کن سیدو ابزاری با کیفیت و با دوام و یکی از بهترین تولیدات برند ایتالیایی سیدو است و در عین حال یکی از ابزار های پرکاربرد و ضرروی در کافی شاپ ها و فروشگاه های عرضه آب میوه و بستنی است که کمک شایانی به پرسنل مجموعه شما در راه ارائه خدمات بهتر و